Hero image

Half Alive (US) + WizTheMc. (DE)

4. 3. 23MeetFactory, Praha
Facebook event

Tvorba tria Half Alive dýchá, vyvíjí se a roste stejně jako trio muzikantů z prosluněné Kalifornie. V jejich roztančeném světě ozářeném paprsky světel odrážejících se v disco koulích se najde místo pro prvky čerstvého R&B, funku, popu i rocku. Pozornost fanoušků i kritiků si získali v roce 2017 prvními podařenými EPs, zlom v kariéře přišel o rok později, s vydáním videa k písni Still Feel, které během dvou měsíců nasbíralo 10 milionů zhlédnutí. Do dnešního dne přibralo 50 milionů a dalších 100 milionů streamů na Spotify.

 „Tanec se pro nás tři najednou stal neoddělitelnou součástí. Když jsme natáčeli video ke Still Feel, nikdo z nás neměl žádné zkušenosti s tancem, ale přesto jsme se rozhodli společně s choreografem Jordanem Johnsonem se celým videem protančit. Od té doby bychom si bez něj neuměli představit žádný koncert ani video,“ prozradil zpěvák Josh Taylor. 

Na úspěch navázali účastí v The Late Late Show Jamese Cordena i Jimmy Kimmel Live! a vyprodanou světovou tour, v rámci níž zavítali i do pražského Rock Café, kde představili svůj debut. I díky úspěchům dalšího singlu Runaway získali ocenění YouTube Artist on the Rise. 

Half Alive byli aktivní i během karantény – společně s orchestrem předělali debutové album a živý záznam sdíleli se svými fanoušky. Stejně tak nepřestali vydávat nové singly lákající na druhou desku. Jako support si je na své turné vybrali i Twenty One Pilots.

Zjisti více