Hero image

Gramatik (SI) s GRiZ (US)

17. 11. 14Lucerna Music Bar, Praha
Facebook event

Slovinský umělec GRAMATIK se přijede představit do České republiky v rámci koncertní série Excelent Jukebox, kterou pro fanoušky té nejlepší hudby připravují Fource Entertainment a Gambrinus Excelent v pražském Lucerna Music Baru. Show plná skvělé elektronické, hiphopově ambientní i dubstepové hudby se odehraje 17. listopadu právě v Lucerna Music Baru. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro či online na Facebooku Fource Entertainment od 5. srpna.

Slovinec Denis Jasarevic žije v USA a vystupuje pod uměleckým jménem GRAMATIK. Je znám svým neotřelým přístupem jak k hudbě, tak i k jednotlivým videoklipům, které ke svým skladbám natáčí – a nutno říct, že se jedná o opravdu profesionální tvorbu. Do České republiky zavítá poprvé – v rámci turné, které představí jeho poslední album vydané v roce 2014 s názvem The Age of Reason. Celé album je možné zdarma vyslechnout jak na umělcově SoundCloudu, tak i na Youtube. Gramatik je totiž, atypicky pro hudební odvětví, velkým zastáncem volného sdílení souborů včetně hudby. “Moje poslední EPčko se jmenuje #digitalfreedom. Jako umělec, kterej postavil celou svoji kariéru na volnym sdílení dat jsem se rozhodl věnovat tohle EPčko právě boji za svobodnej internet – boji proti cenzuře internetu, o který je poslední dobou tak moc slyšet. Proti všem těm mezinárodním smlouvám typu ACTA/SOPA/PIPA, který se snažej na celosvětový úrovni totálně paralyzovat internet, takže tohle EPčko jde na podporu vědomí o týhle situaci! Všechny je odmítněte, nikdy nepřestávejte sdílet, internet je náš svět, naše digitální svoboda!” nechal se Gramatik nebojácně slyšet. Touto hláškou pravděpodobně vystihl myšlenky mnoha dalších v tomto i dalších odvětvích, kteří se však bojí z různých důvodů své názory sdílet veřejně. S albem The Age of Reason, Gramatik předvádí svůj hudební růst popírající škatulky žánrů a boří nudný status quo elektronické taneční hudby, přetvářejíc ji na unikátní zvuk, který známe jako tvorbu onoho DJ a producenta, Gramatika.

Gambrinus Excelent a Fource Entertainment uvádějí EXCELENT JUKEBOX: GRAMATIK, 17. listopadu, Lucerna Music Bar. Vstupenky v síti Ticketpro a na Facebooku Fource Entertainment v ceně 395.- Kč + poplatky od 5. srpna. O tuhle várku hudby nemůžete přijít!

Zjisti více