Hero image

Frank Turner & The Sleeping Souls (UK) s Ducking Punches (UK)

14. 4. 16Lucerna Music Bar, Praha
Facebook event

Britský zpěvák a skladatel Frank Turner se vrátí 14. dubna do Prahy. V Lucerna Music Baru představí šesté studiové album Positive Songs For Negative People, které vyšlo v srpnu loňského roku. Vstupenky budou v prodeji od pátku 15. 1. 10:00 na pokladně a webu Lucerna Music Baru a v sítích GoOut.cz a Ticketpro.

„Před natáčením nové desky jsem hodně přemýšlel o debutových albech. Když kapela nahrává debut, v podstatě nahraje svůj živý set, který je čerstvý a plný energie, což se postupem času z muziky kapel často vytrácí. Chtěl jsem to zkusit a společně s The Sleeping Souls udělat desku, která má tenhle živý a dravý feel“, popisuje Frank Turner nahrávání nové desky. Frank s kapelou v prosinci 2014 odletěli do Nashvillu s kupou nacvičených písniček a během pouhých devíti dnů nahráli celé album. „Téměř všechno je na desce živě. Jsem hrdý, že můžu říct, že až na jednu výjimku jsou všechny vokály needitovaný“, dodává se Frank. Produkce alba se ujal zkušený producent, zpěvák a skladatel Butch Walker, jehož kredit se objevuje na deskách Katy Perry, Hot Hot Heat, Pink nebo Fall Out Boy. “V některých ohledech cítím tuhle desku jako moje definitivní prohlášení, jako shrnutí mých prvních pěti alb”, bilancuje Turner.

Frank Turner byl původně zpěvákem post-hardcorové kapely Million Dead. V roce 2005 se vydal na sólovou dráhu a má za sebou již 6 studiových alb. Tvrdší vlivy jsou v jeho sólové tvorbě stále znát, převládají však prvky folku a punku. Miláček publika v rodné Británii si rychle získává přízeň fanoušků po celém světě. Pravidelně vystupuje kromě Evropy také na severoamerickém kontinentu, kde bývají koncerty nezřídka vyprodány. Jeho živá vystoupení bývají nezapomenutelná, což potvrzuje i cena Best Live Act na AIM Award 2011. A kdo byl před dvěma lety na Frankově posledním koncertu v Lucerna Music Baru, může potvrdit, že koncerty tohoto mimořádně sympatického umělce zůstávají v pamětích návštěvníků na dlouhou dobu mezi top koncerty sezóny.

Zjisti více