Hero image

Frank Turner & The Sleeping Souls (UK)

9. 3. 14Lucerna Music Bar, Praha
Facebook event

Folkovo-punkový zpěvák a skladatel Frank Turner se v rámci svého celosvětového turné podívá i do Prahy. Původně hardcorový zpěvák se v roce 2005 vydal na sólovou, převážně akustickou dráhu. Turnerův projekt s kapelou The Sleeping Souls můžete vidět 9. března v Lucerna Music Baru. Vstupenky k dostání v síti Ticketpro, přímo v Lucerna Music Baru nebo na webových stránkách Lucerna Music Baru.

Frank Turner byl původně členem a zpěvákem post-hardcorové kapely Million Dead. Tyto tvrdší vlivy jsou v jeho sólové tvorbě stále znát, znatelnější jsou ale prvky folku a punku. Od roku 2005 vydal již 5 studiových alb. To poslední, Tape Deck Heart, vyšlo letos v dubnu. Na tomto albu spolupracoval s producentem Richem Costey. Costey je v hudebním průmyslu pojem. Spolupracoval například se jmény jako Muse, My Chemical Romance a v minulosti dokonce s Brucem Springsteenem nebo Johnny Cashem. Costey sice Turnera pěkně potrápil, když ho přinutil přezpívat jeden vokál padesátkrát. Výsledek ale nemohl dopadnout lépe!

Turner je v rodné Británii miláčkem publika. Jeho živá vystoupení bývají nezapomenutelná: ne náhodou získal ocenění za nejlepší živé vystoupení a mnoho dalších. Byl dokonce požádán, aby vystoupil na zahajovacím ceremoniálu Letních olympijských her v Londýně, vedle takových hvězd jako je Paul McCartney, Dizzee Rascal nebo Underworld vystoupil za symbolický honorář jednu libru.

Přestože za poslední roky zažívá jeden úspěch za druhým, zůstává Turner stále věrný svému původnímu hudebnímu přesvědčení. Sám říká: “Úspěch, který přišel, jsem vůbec nečekal. Donutilo mě to přemýšlet o mých začátcích a o tom, kam teď směřuji. Lámu si hlavu nad tím, jestli můžu pokračovat jako muzikant ovlivněný ryzím punk rockem a zárověň hrát v arénách. Došlo mi, že vlastně ano. Jinak bych tady přece nebyl.” Nenechte si ujít tuto jedinečnou show a přijďte si ji užít s námi! Koncert Franka Turnera a jeho The Sleeping Souls se koná 9. března v pražském klubu Lucerna Music Bar.

Na jeho pražské show budou Frankovi předskakovat hned dvě úžasné kapely – folk-punkoví Andrew Jackson Jihad z arizonského Phoenixu a britští Ducking Punches, kteří co nevidět vydají nové album.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, Lucerna Music Baru nebo webových stránkách Lucerna Music Baru. Cena vstupenek je 440 Kč + poplatky.

Zjisti více