Hero image

Alex Clare (UK) s Luno

21. 10. 12Roxy, Praha
Facebook event

Otevřeno od 20:00

Show začíná v 21:00

Předskokani: LUNO (CZ)

Je mu 27 a je to Brit. Hned po vydání desky Up All Night se stal vyhledávaným muzikantem ve Velké Británii. Jmenuje se Alex Clare a v Praze se na něj můžeme těšit úplně poprvé již 21. října v klubu Roxy!

Clare vyrůstal na jazzových a bluesových deskách svého otce, později své zájmy směřoval na britskou drum and bass a garage scénu. Jeho tvorba je živou a fantaskní směsicí inspirovanou různými vlivy. Clare se zaměřuje hlavně na dubstep, drum and bass a pop, avšak cíleně nezapadá do žádné žánrové škatulky. Skladby tohoto britského umělce jsou na vrcholcích hitparád ve Velké Británii, Spojených Státech Amerických, Holandsku a Německu.

Clare vydal své debutové album The Lateness of The Hour loni u vydavatelství Universal Music. Skladba Too Close z tohoto alba sklízí nevídané úspěchy a objevila se také mimo jiné i v reklamě Microsoftu na Internet Explorer 9. Téměř okamžitě vyletěla nahoru ve všech žebříčcích světových hitparád a prodala přes 1 000 000 digitálních kopií a stala se tak platinovou. Too Close je jedničkou v německé hitparádě, ve Velké Británii je singl na čtvrtém místě žebříčku nejposlouchanějších skladeb.

„Ne vždy se poštěstí být přímo u zrodu hvězdy světového kalibru, což je to, co se právě děje Clareovi. Jeho singl Too Close převrátil hudební scénu naruby. Nemůžeme se dočkat, až jej v říjnu představíme v České republice!“ vyjádřil se ke koncertu jeden ze zástupců pořadatelské společnosti Fource Entertainment.

Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketpro a online na Ticketpro.cz. *** Vstupenky v prodeji od středy, 30. května ***

Zjisti více