Hero image

Adam Cohen (US)

6. 12. 11Divadlo U Hasičů, Praha
Facebook event

Zpěvák a skladatel Adam Cohen (39), syn světoznámého Leonarda Cohena, se letos poprvé představí v České republice v rámci svého mezinárodního turné. Koncert se koná v úterý 6. prosince v Divadle U Hasičů.

Cohen mladší nyní vydává své nové CD Like a Man, a právě k němu se váže veliké mezinárodní turné, při kterém Cohen navštíví většinu Kanady, Evropy i Austrálie.

Cohen se narodil v kanadském Montrealu, a jak sám poznamenává, trávil dětství v prostředí přímo “nasáklém” uměním. Není tedy překvapením, že se vrhl právě na dráhu hudebníka. Svoji první desku vydal Cohen v roce 1998 a postupně pokračoval v hudebním sebezdokonalování. Like a Man je Cohenova čtvrtá deska, která zároveň opouští původní pop-rockové stylizace jiných jeho desek, a sympaticky odkazuje na rodinné dědictví v intimních folk-popových aranžmá. Leonard Cohen je z nové desky svého syna také nadšený – avšak Adam Cohen si zachovává odstup – nekopíruje, pouze elegantně a skromně odkazuje na hudbu svého otce.

Těsně před Prahou navštíví Cohen Vídeň a švýcarské Lausanne, po Praze zamíří do Polska a Turecka. V Praze si Cohen zahraje společně se speciálním hostem, zpěvačkou, kytaristkou a cellistkou v jedné osobě, Mai Bloomfieldovou.

“Společnost Fource se hrdě účastnila produkce vyprodané show Leonarda Cohena v srpnu 2009 v O2 aréně – a nyní nás moc těší, že se můžeme podílet na vůbec prvním koncertě jeho syna v České republice,“ řekl jeden z představitelů Fource Entertainment, promotérské společnosti, která Adama Cohena v Čechách poprvé představí.

Vstupenky lze zakoupit ve všech pobočkách společnosti Ticketpro, a take přímo v Divadle u Hasičů (Římská 45, Praha 2, 120 00).

Zjisti více