Hero image

Ethel Cain + 9Million

1. 11. 25Velký sál Lucerna, Praha

Vstupenky (975 korun) budou po členstvo Fource Friends k dostání od 27. března 10:00.

Ethel Cain přijede 1. listopadu do Prahy – navíc s novým albem, jehož příběh předchází zlomové nahrávce Preacher’s Daughter – a zájem o show překonal v předprodejích očekávání všech. A tak ještě než se koncert dostane do veřejného prodeje, potvrzujeme přesun do většího. Ethel Cain se nakonec představí v kulisách Velkého sálu Lucerny.

Vstupenky budou k dostání za 995 korun (včetně charitativního příspěvku), pokud jste si v předprodeji zakoupili lístek do Roxy, vstupenka zůstává v platnosti a není třeba podnikat žádné kroky.

Kazatelova dcera Ethel Cain přijede do Prahy vyprávět novou část svého fascinujícího gotického příběhu

Hudebnice i módní ikona, unikavá a přitom tak přítomná. Přinejmenším od vydání alba Preacher’s Daughter je Ethel Cain nepřehlédnutelnou osobností nejen současného experimentálního popu.  Hudebnice, která našla svobodu v hudbě plné temných, pokřivených příběhů, teď poprvé přijede do Prahy, kde představí album Willoughby Tucker, I Will Always Love You, jehož příběh předchází zmíněné zlomové nahrávce.

Za hudbou Ethel Cain stojí hudebnice jménem Hayden Silas Anhedönia, která provází světem plným náboženské indoktrinace, sexuálního násilí i rodinných traumat všeho druhu. Její průlomové EP Inbred vzniklo v Indianě v někdejším kostele, kde tehdy žila, debut Preacher’s Daughter pak dostal finální podobu v konzervativní Alabamě. Album patřilo v roce 2022 mezi ty vůbec nejlepší, chválou nešetřila média od Vogue, přes The New York Times po NPR. Jen zdánlivým překvapením pak byli letos v lednu Perverts, album plné darkambientních zvukových krajin a skličujícího slowcoru – od hudebnice, která uznává nejen Briana Ena, ale i Grouper nebo Explosions in the Sky, to ale dává smysl.

O své zkušenosti trans ženy hovoří obezřetně. „Je to jen jedna část mé osobnosti,“ zdůrazňuje a připomíná neblahou roli, jakou v jejím sebeuvědomění hrála církev a konzervativní komunita, v níž vyrůstala. V dětství byla vystavena jen duchovní hudbě, u babičky s dědou se ale směla dívat na horory: „Koupili v supermarketu mražený dort s jahodami a pak jsme se dávali na Blair Witch, Kruh anebo Nezvratný osud,” říká enigmatická hudebnice, mezi jejíž vášně patří i vyšívání.

Kdybych to měla říct v nadsázce, pak mé tělo obývají tři bytosti,” řekla před pár lety časopisu Rolling Stone. „Šestnáctiletý pankáč, který žije se svou babičkou, ta babička, a démon, který obývá jejich sklep.“ Temné sklepení už brzy znovu otevře své dveře a představí další temné příběhy, které skrývá.

Zjisti více