Hero image

Yves Tumor (US) + Nation (CA)

7. 11. 23Roxy, Praha
Facebook event

YVES TUMOR – ZRUŠENO

Velice nás mrzí, že z důvodů mimo naši kontrolu je dnešní koncert Yves Tumor zrušen. Vaše vstupné bude v plné výši refundováno. Pro konání koncertu jsme udělali všechny potřebné kroky, vlivem nečekaných okolností ale nebude jeho konání možné. Omlouváme se.


Yves Tumor jsou jedním z opravdu nevyzpytatelných a tedy nejzajímavějších aktivních umělců. Jejich tvorba je vyzývavá, místy vyloženě provokativní, ale taky okamžitě chytlavá a mimořádně zábavná. Na turné, které se 7. listopadu 2023 zastaví i v Praze, představí ambiciózní nové album Praise a Lord Who Chews But Which Does Not Consume; (Or Simply, Hot Between Worlds).

Tumor se teď vrací do Prahy na jejich dosud největší koncert. Pražská show proběhne v klubu Roxy, vstupenky budou v prodeji od pátku 3. února, o den dříve se k nim dostanou registrovaní uživatelé Fource Friends.

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku – ne nadarmo je už před lety hostily dramaturgicky objevné festivaly jako rakouský Donaufest a pražská přehlídka Lunchmeat. Zlom přišel v roce 2020 s albem Heaven to a Tortured Mind, které vyzvedávaly alternativní i mainstreamové outlety po celém světě, a které znamenalo také to, že se jméno Yves Tumor na festivalových plakátech začalo objevovat větším a větším písmem. Jen letos jsou potvrzeni na lineupech festivalů, jako je americká Coachella i Primavera ve Španělsku. „Yves Tumor mění definici rockové hvězdy,“ píší The New York Times.

EP The Asymptotical World s hitem Jackie znamenalo další zájem publika, ještě předtím Tumor spolupracovali se jmény jako Joji (Reanimator) a Kelsey Lu (Let All the Poisons That Lurk in the Mud Seep Out). Nejnovější song God Is a Circle doprovází rozkošně morbidní klip Jordana Hemingwaye, jehož vizuální senzitivitu využívají i módní domy Gucci či Comme des Garçons.

V hudbě Yves Tumor je jak nesporná dospělá elegance, tak až dětinská hravost – a výsledné spojení těchto složek je jak ojedinělé, tak nakažlivé. Nové album vyjde 17. března na labelu Warp Records, kde dále vydávají třeba Autechre, Flying Lotus nebo Kelela. Na zvuku desky, která dovádí estetiku Yves Tumor dosud nejdále, se podílel i producent Noah Goldstein (Frank Ocean, Rosalía, Drake, Rihanna, Bon Iver), o mix se postaral Alan Moulder (My Bloody Valentine, Nine Inch Nails).

Před Tumor zahraje duo Nation ve složení Fresh Jame a Funball. Ti za sebou mají eponymní nahrávku, která si v roce 2020 získala kultovní statut a přihrála jim mimo jiné roli supportu na americkém turné Yung Leana.

Zjisti více