Hero image

Xavier Rudd (AU) s Bobby Alu (AU/WS)

13. 10. 22Roxy, Praha
Facebook event

Australský písničkář Xavier Rudd chystá na příští rok vydání svého desátého studiového alba. Na něj láká i novým singlem We Deserve to Dream, po kterém pojmenoval i celou tour, v rámci níž se vrací i do Prahy. „Minulý rok byl pro nás náročnější, než si vůbec zasloužíme. Přesto bychom se neměli vzdávat našich velkých snů. Mám pocit, že se obloha znovu vyjasňuje a lidé začínají přicházet na veselejší myšlenky. Chtěl bych být u toho, a proto vydávám nové album, doufám, že se společné potkáme na místech, kde ze sebe setřeseme všechno zlé. Tohle turné bude už proto velmi speciální,“ prozradil Rudd.

Xavier Rudd, multiinstrumentalista s australsko-nizozemskými kořeny, začal tvořit hudbu již na konci devadesátých let. Do širšího povědomí se dostal v roce 2002 vydáním debutového alba To Let obsahující také píseň The 12th of September, kterou napsal v reakci na teroristický útok na světové obchodní centrum 11. září 2001.

Jako aktivista a bojovník za lidská práva a práva Austrálců se ve své tvorbě těchto témat často dotýká, stejně jako témat spirituality, lidskosti a životního prostředí. „V životě si nejvíce vážím jednoduchých věcí: komunity, kultury a spojení mezi zemí a lidmi, na ostatních věcech mi už tolik nesejde. Věřím, že nás se zemí spojuje naši předkové a jejich příběhy proto nadále ovlivňují ty naše. Věřím, že právě tohle spojení je pro nás v životě nejdůležitější a mým cílem je to oslavovat hudbou,“ dodává Rudd.

Zjisti více