Hero image

The Luka State (UK) + Donnie Darko (CZ)

5. 5. 22Bike Jesus, Praha
Facebook event

19:00 otevíráme • 20:00 Donnie Darko • 21:00 The Luka State

The Luka State mají solidně nakročeno k tomu, aby se stali další hvězdnou britskou kytarovkou. Svůj zápal pro věc a odhodlání vtiskli i do svého loňského debutu Fall In Fall Out. Ostatně nezastavila je ani pandemie a vlna opatření, když během loňského roku stihli odehrát desítky koncertů. Na své první velké evropské turné se ale teprve chystají – a jejich čas právě nastává. V pražském klubu Bike Jesus vystoupí 5. května 2022. Vstupenky (390 Kč) budou v prodeji od 28. ledna na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.
Ani během pandemie formace nepřestala skládat nové písně. Starší singly se stále objevují v playlistech vlivných rádií jako BBC 6 nebo Radio X, teď ale svou frustraci ze současné situace vypsali do čerstvé skladby Oxygen Thief. The Luka State se proslavili hymnickým rock’n’rollem s nemalou dávkou drzosti, na novince se více než dříve opřeli do divokého punkového zvuku, který znovu nabírá na oblibě nejen na ostrovní scéně. Zpěvák Conrad Ellis ke skladbě dodal: „Oxygen Thief se nedrží zpátky a rovnou všechny posluchače přimáčkne ke zdi, je kombinací smutku a vzteku, která vás sežvýká a vyplivne.“

Conrad Ellis a baskytarista Sam Bell spolu skládají hudbu od dvanácti let, založit kapelu byla jediná možná reakce na nudný život v malém městě Winsford, které je známé pro svůj solný průmysl a silnou dělnickou třídu: „Jsme doslova solí naší země, jediná možnost, jak odsud vypadnout, bylo začít hrát fotbal nebo založit rockovou kapelu,“ dodává Conrad.

První singl vydali The Luka State už v roce 2013 a magazín Clash hned vyzdvihoval jejich epické kytary. V roce 2015 absolvovali společnou tour s One Night Only. Fotbalový svět je ale úplně neopustil, píseň Bring This All Together se dostala na soundtrack populární hry Dream League Soccer 2018. Svůj očekávaný debut začali nahrávat za pomoci producenta Alana Mouldera (U2, Arctic Monkeys) ve stejném roce, na vlastní značce se jim jej podařilo vydat až minulý rok.

Zjisti více