Hero image

The 502s (US) + Darren Kiely (US)

10. 12. 23Rock Café, Praha
Facebook event

Kapela The 502s přináší sluneční energii floridských pláží kamkoliv přijede. Jejich čirá energie jim vysloužila nálepku té nejradostnější kapely na světě. Hit Just A Little While se stal jednou z nejvirálnějších písní konce roku 2021 a v žebříčcích se držel ještě několik měsíců. 

Indiefolkoví The 502s vystoupí 10. prosince v pražském klubu Rock Café. Vstupenky (460 korun) budou v prodeji od 7. července na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. O den dříve k nim budou mít přístup členové věrnostního programu Fource Friends. 

Cesta orlandské formace započala v moment, kdy si zpěvák Ed Isola koupil na střední za 100 dolarů banjo a obvolal několik svých přátel, kteří dodnes tvoří sestavu jedné z nejnadějnějších indiefolkových kapel současnosti. Jméno The 502s si vybrali podle adresy domu, kde se scházeli a kde svým nejbližším poprvé představovali vlastní skladby. První úspěch zaznamenali ještě před vydáním prvního EP. Díky svému talentu se jim podařilo zvítězit v lokální soutěži začínajících kapel a zajistit si slot na Okeechobee Music & Arts Festival, kde představili skladby z debutové desky Because We Had To (2018).

Největší úspěch jim o 3 roky později přinesla virální skladba Just A Little While z druhého alba Could It Get Any Better Than This, která díky TikToku vystřelila k milionům posluchačům. Píseň doputovala na 4. místo ve folkových playlistech na Spotify a top desítku neopustila několik měsíců. Bodovala také v žebříčku Billboard’s Hot Rock and Alternative. Jejich vyprodané koncerty napříč Amerikou i Evropou a nadšené ohlasy fanoušků potvrzují, že jakmile jednou uvidíte The 502s naživo, už vás tahle pozitivní parta nepustí.

Zjisti více