19:00 otevíráme • 19:30 Isaac Anderson • 20:10 Tom Millichamp • 21:00 OTP

Only the Poets jsou bezesporu jednou z nejdravějších a nejnadějnějších mladých kapel současnosti. Za krátkou dobu fungování si vybudovali pověst umělců, které prostě musíte zažít naživo. Na své turné si je i proto vybrali třeba Louis Tomlinson anebo aktuálně Lewis Capaldi, se kterým cestují po vyprodaných halách v celé Evropě.

Dost možná poslední šanci vidět Only the Poets v klubovém prostředí dostane české publikum už v dubnu. V Roxy zahrají dva večery za sebou, 16. a 17. dubna 2023. Vstupenky (650 Kč) budou v prodeji od 3. února na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Už o den dříve je mohou pořídit registrovaní zákazníci Fource Friends na webu fource.cz. 

Skladby britské indie čtveřice mají na streamovacích sítích miliony přehrání, na jejich dlouhohrající debut se ale stále čeká. EP Our Time ale jasně naznačilo, na co se můžeme těšit. V Praze poprvé vystoupili spolu s někdejším členem One Direction Louisem Tomlinsonem ve vyprodaném Foru Karlín, v létě se pak vrátili do Žlutých lázní, kam si odskočili mezi velkými festivaly jako Mad Cool nebo Truck Festival. 

Už během studií v Readingu začali koncertovat po Anglii. V roce 2018 si je na tour přizvali indie oblíbenci Coasts. V té době měli venku pouze několik singlů v čele se skladbou Ceasefire. 

Jsou velkými fanoušky Arctic Monkeys i Blur a jejich láska k britské kytarové scéně se projevuje hlavně během živých vystoupení, kde se indie pop Only the Poets proměňuje v živelnou rockovou show. Jak říká sama kapela: „Není potřeba znát texty písní, aby si fanoušci užili naše koncerty. Naše shows jsou pro všechny, kdo se přijdou bavit a tancovat.“