Hero image

Lucy Dacus (US) s Leto s Monikou (SK)

6. 7. 19Chapeau Rouge, Praha
Facebook event

AKTUÁLNÍ INFO

Kvůli zdravotním potížím ruší Lucy Dacus svůj pražský koncert i celé evropské turné. Moc nás to mrzí. Lucy přislíbila, že po uzdravení bude její prioritou přijet co nejdříve na místa zrušených akcí. Peníze za zakoupené vstupenky vám budou vráceny v místě nákupu. Díky za pochopení.

Rok 2018 byl pro americkou písničkářku Lucy Dacus více než vydařený. Její druhé album plné melodických písní s výrazným vokálem a specifickým stylem vypravování Historian (Matador) se totiž potkalo s pochvalnou kritikou od médií jako je Rolling Stone, Pitchfork nebo Billboard a bylo zařazeno do většiny výročních žebříčků. V nich se navíc objevovalo i povedené EP ženské superskupiny Boygenius, které je Dacus společně s Julien Baker a Phoebe Bridgers součástí.

Na letošní rok chystá Dacus vydání EP, jež bude obsahovat autorské skladby i cover verze zasvěcené specifickým svátkům, například Dni matek nebo Valentýnu. Právě na Valentýna vydala anglickou i francouzkou předělávku písně La Vie En Rose v originále od Edith Piaf. K písni Dacus dodala: „Od prvního momentu, kdy jsem ji slyšela, jsem věděla, že je to perfektní skladba. Dala mi naději, že i já se jednoho dne zamiluji. Při jejím poslechu jsem si představovala, jak někdo zamilovaný běží na maximum svých sil za svým milovaným, aby mu řekl, co k němu cítí.“

Zjisti více