Hero image

Little Big (RU)

4. 11. 22SaSaZu, Praha
Facebook event

4. 11. 22 SaSaZu, Praha • vyprodáno / sold out
5. 11. 22 SaSaZu, Praha • nové datum / new date

Little Big si nikdy nedávali malé cíle. Už od debutu With Russia from Love (2014) snili o tom, že se stanou popovými hvězdami a budou se svou hudbou objíždět svět. Přes první virální rave-punková videa se dostali ke kolaboracím s Tommym Cashem, Ghostemanem i Sachou Baronem Cohenem a dnes je z nich bez nadsázky globální fenomén.

Jejich aktivismus a protiválečná rétorika jsou navíc aktuálně silnější než kdy dříve. Do Prahy se Little Big vrátí už 4. listopadu 2022, vystoupí v klubu SaSaZu. Vstupenky (980‒1180 Kč) jsou právě v prodeji na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.


Duo hudebníků Ilja Prusikin a Sofja Tajurskaja pochází z ruského Petrohradu, v reakci na ruskou válečnou invazi se letos na jaře usadilo v Los Angeles. Na svém kontě mají několik virálních momentů i hitů s miliardami přehrání v čele se songem Skibidi. Track Uno z roku 2020 se zase řadí mezi nejúspěšnějších skladby novodobé historie Eurovize. Aktuální skladba Generation Cancellation otevřeně odmítá ruskou válku na Ukrajině. „Ještě nikdy jsme nebyli tak upřímní,“ dodávají Little Big.

Zjisti více