4. 11. 22 SaSaZu, Praha • vyprodáno / sold out
5. 11. 22 SaSaZu, Praha • nové datum / new date

Little Big si nikdy nedávali malé cíle. Už od debutu With Russia from Love (2014) snili o tom, že se stanou popovými hvězdami a budou se svou hudbou objíždět svět. Přes první virální rave-punková videa se dostali ke kolaboracím s Tommym Cashem, Ghostemanem i Sachou Baronem Cohenem a dnes je z nich bez nadsázky globální fenomén.

Jejich aktivismus a protiválečná rétorika jsou navíc aktuálně silnější než kdy dříve. Do Prahy se Little Big vrátí už 4. listopadu 2022, vystoupí v klubu SaSaZu. Vstupenky (980‒1180 Kč) jsou právě v prodeji na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.


Duo hudebníků Ilja Prusikin a Sofja Tajurskaja pochází z ruského Petrohradu, v reakci na ruskou válečnou invazi se letos na jaře usadilo v Los Angeles. Na svém kontě mají několik virálních momentů i hitů s miliardami přehrání v čele se songem Skibidi. Track Uno z roku 2020 se zase řadí mezi nejúspěšnějších skladby novodobé historie Eurovize. Aktuální skladba Generation Cancellation otevřeně odmítá ruskou válku na Ukrajině. „Ještě nikdy jsme nebyli tak upřímní,“ dodávají Little Big.