Hero image

Jack Savoretti (UK) s Aiko (CZ)

29. 9. 22Roxy, Praha
Facebook event

Jack Savoretti ví, jak zdolat hitparády i srdce svých fanoušků. Za sebou má už sedm alb, to poslední – Europiana – vyšlo loni a najdeme na něm i dlouholetého spolupracovníka Davida Bowieho Nila Rodgerse z kapely Chic. Album se letos v květnu dočká rozšířeného vydání, které doprovodí série koncertů. Ty britské už jsou z velké části vyprodané, Praha bude jednou z prvních zastávek mimo Ostrovy.

Britský skladatel a vokalista Savoretti má italské, německé i polské kořeny a jeho evropanství se odráží i v tom, co dělá jako hudebník. „Je to oslava evropské hudby, která se dostává k dalším a dalším posluchačům,“ říká o singlu You Don’t Have To Say You Love Me/ Io Che Non Vivo Senza Te, historicky prvním dvojjazyčném přepracování hitu Dusty Springfield. Právě tento song je první vlaštovkou rozšířené edice alba Europiana, na které najdeme celkem šest nových skladeb. „Stejně jako si občas přejete, aby noc nikdy neskončila, přeji si, aby byla nekonečná i cesta Europiany,“ říká Jack o svém albu. Tomu znovu dominují procítěné, emocemi nabité skladby klasického střihu, ale i svižnější až taneční tracky.

Savorettiho teď čekají koncerty po boku Diany Ross i Kaiser Chiefs, ve dnech babího léta pak přiveze ceněné album i do Prahy – a pozdně letní dny by nemohly dostat lepší kulisu.

 

Zjisti více