Hero image

Iann Dior (US)

28. 6. 23SaSaZu, Praha
Facebook event

Je nám to moc líto, ale na koncert Ianna Diora si budeme muset počkat. Z logistických důvodů se totiž pražský koncert plánovaný na 28. června do SaSaZu ruší. Vstupné bude v plné výši refundováno. Děkujeme vám za pochopení a těšíme se, až budeme moci přinést lepší zprávy.

Raketový nástup! Multiplatinový Iann Dior v Praze představí svůj fascinující příběh

Rapper Iann Dior vystoupí v Praze. Čtyřiadvacetiletý talent původem z Portorika se proslavil na společném songu Mood s rapperem 24kGoldn. Do pražského SaSaZu přiveze 28. června desku On to Better Things, na které spolupracoval s Travisem Barkerem, Machine Gun Kellym i Lil Uzi Vertem.

Vstupenky (790 Kč) budou v prodeji od 11. dubna na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Fanoušci Fource Friends mají už teď přístup k předprodeji na našem webu.

O tom, že je jedním z nejrychleji stoupajících umělců v hudební branži, suverénně rapuje už na svém debutu Industry Plant z roku 2019. Mezi hosty tehdy nechyběli hvězdy jako Gunna nebo Trippie Redd, ale i Travis Barker z poppunkových Blink-182. Právě na nich i dalších emopunkových kapelách jako Paramore nebo Panic! At the Disco Michael Iann Olmo vyrůstal. Na debutové desce zpracovává svůj raketový start a cestu od prvního songu na Soundcloudu ke smlouvě s velkým vydavatelstvím.

Přelomový byl pro něj rok 2020, kdy se objevil ve skladbě Mood rappera 24kGoldn. Dnes 89. nejstreamovanější skladba na Spotify se udržela celých osm týdnů v čele americké hitparády a duo ji společně předvedlo v rámci American Music Awards. Seznam hudebníků, se kterými už Iann Dior stihl spolupracovat, je překvapivě pestrý. Jeho melodická flow má blízko k alternativnímu popu i trapovým umělcům, feat mu dali Lil Baby nebo $NOT. Mainstreamová rádia zase zdolal spolu s popovými Clean Bandit, v rámci oficiálního remixu skladby Heat Waves od Glass Animals anebo na singlech s Machine Gun Kellym. S posledním jmenovaným odjel také evropskou tour.

Do Prahy Iann Dior přiveze loňské album On to Better Things, o kterém britský magazín NME psal jako o originální nahrávce, která vyčnívá nad trendovým emopunkovým revivalem. Sám Dior pro portál cen Grammy prozradil, že se jedná o jeho nejosobnější projekt: „Je to můj pohled na svět a na vše, co se dělo poslední rok a půl, mám pocit, jako bych konečně dokázal napsat ucelený příběh.“

Zjisti více