Hero image

Django Django (UK)

13. 11. 21MeetFactory, Praha
Facebook event
Je nám to moc líto, covidová opatření napříč Evropou a složitá situace v Británii však znemožnila uspořádat plánované turné Django Django v původním rozsahu. Bohužel v téhle situaci není jiné východisko než pražský koncert kapely úplně zrušit. Vstupné bude všem držitelům vstupenek ihned vráceno. „Se zlomeným srdcem vám musíme oznámit, že na podzim nebudeme schopní uspořádat naše evropské turné, původní optimismus nás vlivem nejasné situace spojené s covidem i možnostmi cestování postupně přešel. Ani nevíte jak moc nás to mrzí,“ vzkazuje kapela svým fanouškům.

Tam, kde se jiné kapely vydávaly tou nejjednodušší cestou, britská experimentální indie čtveřice Django Django se vždy uchýlila tím nejméně pravděpodobným směrem. Od jejich debutového, na Mercury Prize nominovaného eponymního alba, až současnou tvorbu, Django Django nikdy neslevili ze svých vysokých nároků.
The Guardian je označil jako indie alchymisty skládající téměř dokonalou hudbu, kterou definuje její eklektický styl, který posouvá hranice experimentálního art popu. Neméně odvážné je i jejich letošní album Glowing in the Dark, na kterém se podílela i Charlotte Gainsbourg. Toužíte uniknout od beznaděje, života na malém městě anebo se zasněně vypravit mimo planetu Zemi? Tohle je hudba pro vás.

Zjisti více