AKTUÁLNÍ INFORMACE: ODLOŽENO TBA

Ahoj všichni, s touto zprávou jsem čekal, až bude na sto procent jisté, že nakonec nebude možné vyrazit na jarní tour, a je mi jasné, že nikomu nemusím vysvětlovat proč.“ Koncert britského hudebníka Declana McKennny se z důvodů, které netřeba vysvětlovat, neuskuteční v plánovaném květnovém termínu. Dobrá zpráva je ale ta, že se neruší, aktuálně pracujeme na novém datu, které upřesníme co nejdříve. Vstupenky zůstanou samozřejmě platné i v novém termínu. Děkujeme za pochopení.

„Nové datum akce oznámíme, až bude jisté, že můžeme vyrazit na turné,“ doplňuje Declan. „Všechny vstupenky proto zůstávají v platnosti. Vaše podpora pro mě znamená vše, je mi to opravdu líto, ale také to je pro mě obrovský závazek vyjet na tour, na kterou nikdy nezapomeneme,“ vzkazuje fanouškům.

Hvězdný britský mladík Declan McKenna se svou debutovou deskou z roku 2017 pasoval do role mluvčího generace Z, když se nebál otevřít témata jako sebevraždy transgender osob, xenofobní mediální pokrytí nebo korupci v organizaci FIFA. Jedenadvacetiletý hudebník chystá na srpen druhou desku Zeros, která se narozdíl od předešlé tvorby drží dále od konkrétních politických komentářů a ukazuje na jedné straně ještě hravější a barevnější část hudebníkovy osobnosti, na té druhé otevírá další znepokojující globální témata valící se na dospívající generaci. Písně inspirované Davidem Bowiem, St. Vincent i Abbou za pozitivními melodiemi tentokrát skrývají zpěvákovu reakci na lidskou omylnost prohlubující globální existenciální krize.