Hero image

David Keenan (IE)

1. 11. 21Chapeau Rouge, Praha
Facebook event

Je nám líto, ale na irského, v Paříži usazeného muzikanta Davida Keenana budeme muset počkat do dalšího turné. To aktuální se totiž s ohledem na prodlužující se situaci s covidem-19 rozhodl zrušit. Vstupné bude všem vráceno v plné výši, pokud jste si koupili lístek v kamenné prodejně, obraťte se na ni.

K popularitě písničkáře Davida Keenana pomohl náhodný taxikář, který mladíka s kytarou před pěti lety požádal, aby mu po cestě něco zahrál. Celé setkání s mladým hudebníkem pak nahrál na sociální sítě a skladbě El Paso zajistil vstupenku do irských rádií. Od té doby se David Keenan zařadil mezi nejvýraznější hlasy na tamní písničkářské scéně. Na své koncerty si hudebníka a básníka přizvali Passenger, Glen Hansard i Hozier, který prozradil, že ho Keenanův hlas okouzlil hned na první poslech. Spolu v minulosti vystoupili i ve vyprodaném Foru Karlín.

Keenan se chystal do Prahy již minulý rok v rámci turné ke své nadšeně přijaté debutové desce A Beginner’s Guide to Bravery. Kvůli pandemii byl původní termín zrušen, v Paříži usazený umělec ale nezahálel a vedle nové sbírky básni přichystal i druhou desku What Then?. Oproti předešlým písním se na ní Keenan zaměřuje více na sebe: „Když jsem vydával první album, tak jsem si žil svůj sen, přestěhoval se do Paříže, pil jsem neustále po kavárnách levná vína a přede mnou bylo první vlastní evropské turnér… Najednou se ale vše změnilo, zůstal jsem ve Francii sám a přidal si jako vlastní karikatura. Svou existenciální krizi jsme se snažil zachytit v nových písních.“