Hero image

City and Colour (CA) + Ruby Waters (US)

20. 10. 23MeetFactory, Praha
Facebook event

Je nám moc líto, že vás musíme informovat o zrušení koncertu City & Colour, který byl naplánován na 20. října 2023. Praha je jedním z měst, které postihly vynucené změny při plánování turné. Všechny vstupenky budou v plné výši automaticky refundovány v místě nákupu. Omlouváme se a děkujeme za pochopení situace.

Folkový projekt Dallase Greena přiveze nové studiové album, na kterém převažuje téma ztráty nejbližších a myšlenky na to, jak se s takovou situací vypořádat. City and Colour vystoupí 20. října v pražském klubu MeetFactory. Vstupenky (z nichž půjde 25 korun na charitativní účely) bude možné koupit od 21. dubna na fource.cz a u prodejců GoOut a Ticketmaster.

Lidské tragédie v sobě mají něco zvráceného, jak z hudebníků vykřesat to nejlepší. To platí i pro Dallase Greena a jeho sedmé studiové album The Love Still Held Me Near, které vydal letos na vlastní značce Still Records. Zvukově a stylisticky nejrozmanitější nahrávka v historii City and Colour vychází z období, které Green označuje za nejsložitější dny svého života. Během jednoho roku přišel o dvě blízké osoby – bratrance Nicholase Osczcypka, se kterým hrál v první kapele, a dlouholetého kamaráda, producenta a zvukaře City and Colour Karla Barehama, jehož smrt utonutím během turné v Austrálii byla podnětem pro singl Meant to Be. V té době Green odešel od své manželky, se kterou strávil jedenáct let.

Dallas Green založil City and Colour v roce 2005 jako tichou alternativu ke svému někdejšímu hardcoreovému projektu Alexisonfire. Green je tím textařem, který skrze své písně dokáže přenést velké množství emocí a během živých vystoupení to platí dvojnásob. Doma v Kanadě mu to během let vyneslo tři ceny Juno. Byl také hostem The Ellen Show nebo Jimmy Kimmel Live. Vloni mu bylo uděleno národní ocenění SOCAN za uznání jeho filantropických příspěvků do hudebního vzdělávání v Kanadě.

Částka ve výši 1 EUR z ceny každé vstupenky poputuje na podporu MIND Foundation, neziskové organizace, která se zabývá výzkumem psychedelik a jejich použití v terapii.

Zjisti více