AKTUÁLNÍ INFORMACE: ZRUŠENO

Je nám opravdu líto, že pro vás společně s týmem kapely Big Thief máme špatné zprávy. Kvůli vývoji pandemie napříč Evropou se ruší pražský koncert, který byl plánovaný na 12. únor 2022 v klubu MeetFactory. Všechny vstupenky budou refundovány v místě nákupu. „Brzy se znovu uvidíme,“ vzkazují Big Thief všem svým fanouškům.

 

Brooklynská folkrocková formace Big Thief vedená písničkářkou Adrianne Lenker před dvěma lety pořádně zahýbala indie scénou dvojicí desek U.F.O.F. a Two Hands. Jen málokteré kapele se za jeden rok povede vydat dvě úspěšné nahrávky, které obě zabodují ve výročních výběrech médií jako Pitchfork nebo The Guardian.

Příběh protikladné dvojice desek se začal psát třicet mil západně od El Pasa mezi sady pekanových stromů nedaleko mexické hranice, kam se čtveřice hudebníků odebrala, aby odtržena od civilizace nahrála první a abstraktnější U.F.O.F.. Hned po jejím dokončení přišlo na řadu surovější dvojče Two Hands. Not, nejvýraznější skladbu z novější desky, zařadil do svého každoročního playlistu i Barack Obama. V nedávné době také vydali živé EP Live at the Bunker Studio.