Hero image

Axel Flóvent (IS) + Plàsi (SE)

16. 2. 22Chapeau Rouge, Praha
Facebook event

AKTUÁLNÍ INFORMACE: ZRUŠENO

Je nám líto, že pro vás máme smutnou zprávu, ale společný koncert hudebníků Axela Flóventa a Plàsiho je kvůli nepříznivému vývoji pandemie napříč Evropou zrušený. Všechny vstupenky budou automaticky refundovány v místě nákupu. S oběma hudebníky zůstáváme v kontaktu a doufáme, že se nám podaří je znovu v Praze přivítat.

Axel Flóvent pochází z islandské rybářské vesnice Húsavík, za svou kariéru si ale vyzkoušel život v Amsterdamu i Brightonu a společně s The Paper Kites a Juníem Meyvantem vystupoval snad ve všech zemích Evropy včetně České republiky. Své debutové EP Forest Fires inspirované hudebníky jako Bon Iver nebo Bombay Bicycle Club vydal v roce 2015 a hned první stejnojmenný singl nasbíral přes 40 milionů streamů. Debutové album je naplánované na leden příštího roku.

Švédsko-řecký písničkář a skladatel Plàsi o sobě dal poprvé vědět v roce 2016 svým EP Now & Now, jeho debutové album People následovalo o dva roky později. Pro jeho konejšivý hlas a cit pro podmanivé indiefolkové melodie si jej pozvali na turné i José González nebo Hollow Coves. Ještě větší pozornosti se mu dostalo minulý rok, kdy Plàsi vydal svůj folkový klenot Mystery, jak píseň označil vlivný magazín The Line of Best Fit.

Zjisti více