Je nám nesmírně líto, že s vámi musíme sdílet zprávu o zrušeném pražském koncertu Years & Years. Z logistických důvodů neproběhne podstatná část evropského turné, dobrá zpráva je ta, že Olly Alexander a jeho crew doufají, že se do Evropy vrátí napřesrok. Věříme, že příště budeme nositeli dobrých zpráv. Držitelé vstupenek budou automaticky refundováni.

Poslední rok v popu patřil Ollymu Alexanderovi a jeho Years & Years. Nejprve předvedl dojemný herecký výkon v seriálu Byl by to hřích, jeho titulní píseň, původně od Pet Shop Boys, pak předvedl ve strhující show na BRIT Awards po boku Eltona Johna. Další ikona světového popu ho následovala v písni Midnight, společný duet s Kylie Minogue vidělo i publikum silvestrovského programu BBC. Ten vyvolala nejen euforické reakce, ale i „povinné“ stížnosti pohoršených spoluobčanů, pro které byl Alexander jednoduše „too hot“.

Připočítejme singly Crave anebo Sweet Talker (feat. Galantis) a cesta k albu byla vydlážděna. Deska Nightcall vyšla letos v lednu a radost z přímočarého elektro popu, který vypráví osobní příběhy, z ní jen čiší. Teď srdcerváč Olly se svou kapelou vyráží na turné. V Praze se představí 5. října 2022, vstupenky budou v prodeji od 28. dubna na portále Ticketmaster, registrovaní uživatelé Fource Friends k nim budou mít přístup už o 24 hodin dříve.

Olly Alexander je taky ikonou LGBTQ+ komunity, svým záběrem ji ale dalece přesahuje. Herecký výkon v dojemném seriálu Byl by to hřích je jen vrcholem jeho hereckých angažmá – vidět jsme ho mohli v tak rozdílných filmech jako jsou dickensovská adaptace Nadějné vyhlídky anebo experimentální trip Gaspara Noého Vejdi do prázdna. A za srdce umí chytit i jinak – třeba tím, že za první větší výdělek koupil dům své mámě, který ho vychovávala jako samoživitelka.

Ještě jako trojice vydali Years & Years dvě alba (Communion a Palo Santo), Nightcall je první deskou, kdy se Y&Y představují jako sólový projekt. Album Nightcall je deskou pro všechny zamilované, ať už šťastně a hluboce, anebo nešťastně. „You come in and out of my dreams/ Fuck with my head/ Making me crazy,“ zpívá Alexander v hitu Crave a vystihuje tím i pocity mnoha svých fanoušků a fanynek.