AKTUÁNÍ INFORMACE: ZRUŠENO

Moc nás to mrzí, ale Allie X letos do Prahy nepřijede. Kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím ruší celé evropské turné. Allie přejeme brzké zotavení a doufáme, že ji u nás budeme moci přivítat co nejdříve. Všichni držitelé vstupenek budou v plné výši automaticky refundováni.

Moji milí fanoušci. Po dlouhém rozhodování a pečlivé diskuzi s mým týmem i lékaři jsem nakonec došla k závěru, že ještě nejsem připravená na turné. Jak na tom jsem: stále se vzpamatovávám z událostí tohoto roku. Od té doby, co jsem se dostala z nemocnice, bylo uzdravení mou největší prioritou a skutečně jsem si myslela, že na podzimním turné po Evropě se budu cítit silnější, sebevědomější a připravená dokázat sama sobě, že to zvládnu. Bohužel se to nestalo. Cítím se emocionálně, psychicky i fyzicky křehká. V minulosti bych tyto pocity pravděpodobně ignorovala a turné absolvovala, ale zkouším novou věc – poslouchat své tělo a mysl a nezkoušet, co ještě dokáže zvládnout. Jsem opravdu nesmírně vděčná za vaši podporu a doufám, že si to společně brzy vynahradíme,“ píše Allie.

S více než čtvrt miliardou přehrání svých písniček má Allie X už dávno vybudovanou loajální fanouškovskou základnu. Tu si získala svým pojetím popu s výraznou infuzí gotiky. Její loňská nahrávka Cape God, na které hostují Troye Sivan i Mitski, její unikátní pozici jenom podtrhuje.

Od roku 2014, kdy začala svou hudební dráhu, si ji na společnou tour pozvali hvězdy jako Charli XCX, Marina nebo Dua Lipa. Její největší hit Bitch má jenom na Spotify téměř 50 milionů streamů. Pro samotnou Allie X je pak nejdůležitější, aby její tvorba odrážela pátraní po vlastní osobnosti, a poskytla tak bezpečné místo pro všechny fanoušky, kteří mohou při poslechu hudby Allie X hledat a nacházet vlastní klid.

Allie X je známá pro svůj extravagantní gotický styl a kreativně řídí všechny aspekty své tvorby – od vybírání fotografů, režisérů nebo stylistů. Díky tomu se jí dostává pozornosti taky z prostředí módy. Účastnila se pařížského Fashion Weeku, byla na titulní straně magazínu Vogue a spřátelila se s návrháři jako Iris Van Herpen, Margiela nebo Olivier Theyskens. Stejně tak je hrdou podporovatelkou LGBTQ+ komunity a často hraje na charitativních akcích a pridech po celém světě.